مرکز توانبخشی توان مهر دکتر مشرقی

فیزیوتراپی، توانبخشی، گفتار درمانی، کار درمانی، مشاوره روانشناسی، جسمی حرکتی، گنبد کاووس، دکتر مشرقی، دکتر فیزیوتراپ در گنبد

ادامه مطلب...

فیزیوتراپی قفسه سینه یا فیزیوتراپی تنفسی عبارت است از مجموعه روش‌هایی که جهت کمک به پاکسازی راه‌های هوایی و افزایش عملکرد دستگاه تنفس در ارتباط با یک بیماری تنفسی انجام می‌گیرد. گاهی این روش درمانی ممکن است با هدف تصحیح یا پیشگیری از اختلالات وضعیتی (پوسچرال) در یک بیماری که فاقد مشکل تنفسی است نیز صورت گیرد (مثلا در موارد اسکولیوز و مراحل پیشرفت بیماری پارکینسون).

ادامه مطلب...

تغییر شکل مفصل زانو به چهار حالت دیده می شود که عبارتنداز:

-والگوس(valgus):زاویه دارشدن زانو به خارج (تمایل تیبیا به سمت خارج و مفصل زانو به سمت داخل)

-واروس(varus):زاویه دارشدن زانو به داخل (تمایل تیبیا به سمت داخل و مفصل زانو به طرف خارج)

ادامه مطلب...

آرتروز (oa or osteoarthritis) یک بیماری تخریبی درمفصل است که ازآن تحت عنوان djd یاdegenerative joint disease نیز یاد می شود.آرتروز مفصل زانو شایعترین بیماری تخریبی ازمیان مفاصل بدن می باشد.میزان ابتلا در خانم ها نسبت به آقایان بیشتر است.با توجه به اینکه بیماری با افزایش سن پیشرفت می کند به آرتریت پیری نیز معروف است.علاوه برسن, علل ژنتیکی, نوع شغل و حرفه, چاقی, عوامل هورمونی و نژاد نیز می تواند در بروز این بیماری دخیل باشند.

ادامه مطلب...

عوامل مختلفی باعث درد زانو (به انگلیسی: Knee Pain) می گردند.مفصل زانو از مفاصل بزرگ بدن است که به علت فشارهای پیوسته و زیادی که در فعالیت های روزمره به آن وارد می شود,مستعد بسیاری از آسیب ها است.ازطرفی بیماری های مختلفی این مفصل بزرگ و مهم را درگیر می کنند.آگاهی نسبت به عواملی که باعث درد زانو می‌شوند به ما کمک خواهد کرد تا با تشخیص سریعتر به درمانی بهتر دسترسی پیدا کنیم.درد زانو ممکن است در خود مفصل زانو و یا اطراف آن باشد.

هانس اسپرگر این اختلال روانی مبتلا به اوتیسم "را در سال 1944 نامگذاری کرد. علت دقیق آن ناشناخته است. به احتمال زیاد، اختلالی در مغز علت سندرم اسپرگر است. فاکتورهای ژنتیکی هم ممکن است نقش داشته باشند  این اختلال ممکن است در خانواده وجود داشته باشد اما هنوز یک ژن خاص شناسایی نشده است.

سندرم اسپرگر یک اختلال نافذ رشد (PDD) و یا اختلال طیف اوتیسم (ASD) است. تفاوت اصلی بین سندرم اسپرگر و اختلال اوتیسم این است که کودکان مبتلا به سندرم اسپرگر تاخیر در گفتار و  شناخت ندارند.

اين بيماري يك بيماري مادر زادي است كه طي آن برخي از مفاصل كودك دچار خشكي مي شود .به اين معني كه مفاصل كودك به راحتي و به اندازه طبيعي تحرك نداشته و برخي از عضلات اطراف اين مفاصل دچار ضعف / لاغري/ سفتي  و يا مي شوند.

سفتي ها در بازوها ، پاها ، فك و ستون فقرات ايجاد مي شود.

1-angelman syndrome (AS) AS چیست؟ سندرم AS یک بیماری عصبی-ژنتیکی نادری است که اولین بارتوسط یک متخصص اطفال انگلیسی بنام دکترHarry Angelman شرح داده شد. AS با ناتوانی هوشی شدید،لکنت زبان،اختلال خواب،راه رفتن لرزشی بی ثبات،تشنج و معمولا با یک خلق وخوی شاد مشخص می شود.

سندرم ویلیام چیست؟

سندرم ویلیام که همچنین با نام سندرم ویلیام- بورن شناخته می شود،بیماری ژنتیکی نادری است که با تاخیر رشدی قبل وبعداز تولد ،کوتاهی قد،سطوح مختلفی از اسیب های ذهنی، وناهنجاری های متمایز صورتی که بخصوص با بزرتر شدن مشخص میگردد.

سندرم Prader-Willi Syndrome (PWS) چیست؟

PWS یک بیماری ژنتیکی پیچیده است که باعث کاهش تون عضلانی،رشد ناقص جنسی،ناتوانایی های شناختی،مشکلات رفتاری،و احساس گرسنگی شدید می شود که می تواند منجر به پرخوری بیش از حد ومرض چاقی خطرناک و کشنده گردد.

سندرم آنتون  بابينسكي(اين سندرم را مشتركا دو دانشمند به نامهاي گابريل آنتون  و جزف بابينسكي تشخيص دادند.)

اين سندرم از شيوع بسيار كمي برخوردار است .قسمت پس سري ( لوب پس سري) درگير مي شود. كساني كه دچار اين سندرم هستند اصطلاحا دچار كوري مغزي مي شوند،يعني از نظر ديد دچار اشكال نيستند فقط از نظر درك بينايي دچار اختلال هستند.